Obawiasz się montażu rolet? Już nie musisz!

Obawiasz się montażu rolet? Już nie musisz!

Wiele osób chciałoby zamienić tradycyjne firanki i zasłonki na nowoczesne rolety. Niestety, może im się wydawać, że ich montaż jest trudny i inwazyjny, czy wręcz może doprowadzić do nieodwracalnego zniszczenia okien, gdyby jednak chcieli potem zmienić je ponownie na bardziej klasyczny rodzaj okiennej ozdoby. Pragniemy rozwiać ich wątpliwości - istnieje cały szereg rolet, które można zainstalować w domu bez najmniejszych problemów!

Dlaczego warto rozważyć zakup rolet?

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad montażem, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego w ogóle należy zdecydować się na rolety? Przemawia za nimi wiele zalet, których nie mają tradycyjne osłony okienne.

Przede wszystkim rolety są wyjątkowo estetyczne i praktyczne. Wybierając te o prostym, minimalistycznym wyglądzie, łatwo dopasujemy je do skandynawskiego mieszkania. Z kolei decydując się na nieco bardziej bogato zdobione, możemy uczynić z nich stylowy, luksusowy dodatek, który wyróżni nasze okna na tle innych.

Kolejnym argumentem za wyborem rolet jest ich funkcjonalność - znacznie lepiej chronią bowiem przed słońcem niż tradycyjne firanki. Przylegają do okien i zasłaniają je dokładnie na takiej wysokości, na jakiej je ustawimy, bez konieczności poprawiania czy mozolnego przesuwania na „żabkach”. Kiedy z kolei wolimy lepiej doświetlone miejsca, możemy zdecydować się na modne rolety dzień noc, dostępne na stronie rolety24.net. To praktyczne rozwiązanie, które dzięki naprzemiennie ułożonym transparentnym i nie prześwitującym paskom pozwoli cieszyć się idealnie dostosowaną ilością światła.

Niemniejszą zaletą jest ich łatwość utrzymania w czystości. Większość rolet wystarczy zaimpregnować, aby kurz na nich nie pozostawał. Jeśli jednak zdarzy się, iż dojdzie do zabrudzenia rolety, zazwyczaj wystarczy przemyć ja wilgotna szmatką i ogólnie dostępnym płynem czyszczącym, aby odzyskała dawny blask. Żadnego żmudnego prasowania!

Montaż rolet

Przejdźmy teraz do kwestii, która wielu osobom najbardziej spędza sen z powiek - jak zainstalować rolety? Jest to szczególnie istotne dla każdego, kto chciałby wprowadzić taką innowację w wynajętym mieszkaniu, w którym nie może wiercić dziur w ramach okien.

Na szczęście jest na to rozwiązanie - kasety przyklejane do ram lub szyb. Wystarczy odtłuścić ten fragment okna, a potem przykleić pojemnik ze zwiniętą roletą i docisnąć. Po chwili kaseta przylgnie do ramy lub szyby, bez konieczności ingerowania w strukturę okna. I gotowe, po kilku chwilach można już cieszyć się roletami. Nie ma chyba łatwiejszego i szybszego sposobu instalacji osłony okiennej. W razie potrzeby tak przyczepioną roletę można także łatwo usunąć - choćby w momencie wyprowadzki z wynajętego mieszkania.

Ostatnim rodzajem sposobu montowania rolet jest budzący tak wiele wątpliwość sposób inwazyjny, który wiąże się z ingerencją w ramę okna, ścianę lub sufit. Dla wielu osób będzie to sposób pewniejszy, niż klejona kaseta, jednak najlepiej sprawdzi się we własnych mieszkaniach, które dopiero są wykańczane lub remontowane i wiercenie otworów nie powoduje w nich dużych szkód.

fot. materiały prasowe

Obawiasz się montażu rolet? Już nie musisz!
Ocena: 0 Głosów: 0

Tagi

comments powered by Disqus