Nowoczesny dom otoczony zielenią

Nowoczesny dom otoczony zielenią

Kategorie: Architektura, Wnętrza

Lokalizacja tego pięknego domu jest wyjątkowa, bo znajduje się on w otoczeniu zieleni, a wolna przestrzeń naokoło to prawdziwy bonus dla właścicieli, spragnionych odpoczynku w cichym i spokojnym miejscu. Taka lokalizacja zapewnia komfort oraz intymność mieszkańcom. Dodatkowym atutem są duże przeszklenia, dzięki którym mieszkańcy domu mają wrażenie obcowania z otaczającą ich przyrodą, nawet kiedy przebywają we wnętrzu domu. Dzięki oddaleniu od innych budynków, właściciele domu mogą cieszyć się nie tylko niesamowitą przestrzenią i zielenią, ale i prywatnością tak bardzo potrzebną w codziennym funkcjonowaniu.

Nowoczesny styl

Budynek to nowoczesna bryła o prostych formach. Zamierzeniem architektki było stworzenie spójnej przestrzeni z zewnętrzną bryłą domu. Udało się to wykonać w pełni. Powstała bowiem wyjątkowo komfortowa przestrzeń o dużej funkcjonalności, utrzymana w nowoczesnym stylu. Wnętrze budynku cechuje również ponadczasowa prostota. Całość zaprojektowano z dbałością o każdy szczegół i przy użyciu najlepszych materiałów, dzięki czemu wnętrze wygląda nie tylko ponadczasowo i imponująco, ale i bardzo spójnie.

Techniczne niuanse

Bryła budynku znajduje się częściowo w skarpie, dlatego ściana zewnętrzna elewacji została wykonana z żelbetu. Aby nadać wnętrzu nowoczesny charakter odsłonięto żelbetową ścianę i wykorzystano ją do aranżacji wnętrza. Wyeksponowano ponadto naturalny, surowy beton na piętrze, w suficie korytarza i sypialni. Wykorzystanie w projekcie surowego betonu wymagało już na etapie wznoszenia budynku nadzoru nad ekipą budowlaną. Ściana wykonana z płyt meblowych w klarowny sposób nawiązuje do pionowych betonowych płyt. Wykorzystano ją do ukrycia szaf w strefie korytarza, a także do stworzenia wejścia do łazienki i garażu. Ważną rolę w projekcie domu odgrywa oświetlenie. Jest to głównie oświetlenie liniowe, które nawiązuje do bryły budynku oraz jego oświetlenia zewnętrznego.
Całość prostokątnych form została przełamana okrągłymi elementami wnętrza. Wszystko to sprawia, iż powstałe w ten sposób wnętrze jest ponadczasowe, łącząc elementy proste i bogate w formie oraz funkcjonalne. Duża proporcjonalność nie hamuje jednak kreatywności, którą widać zwłaszcza w detalach. A to sprawia, iż dom ten znakomicie oddaje osobowość właścicieli.Architekt : Ewelina Markuszewska 
Zdjęcia : Iwona Kłoczewska / Ewelina Markuszewska
Realizacja: 2018 r.
Lokalizacja: Sampława (okolice Iławy)

Nowoczesny dom otoczony zielenią
Ocena: 5.0 Głosów: 3

Tagi

comments powered by Disqus