Nieprzemijająca moda wnętrzarska – dywan do salonu

Nieprzemijająca moda wnętrzarska – dywan do salonu

Kategorie: Architektura, Salon, Wnętrza

Nie trzeba z pewnością nikogo przekonywać do stwierdzenia, że salon jest wizytówką każdego domu. Dlatego też dbamy tak bardzo, by było to wnętrze, które będzie określać nie tylko charakter całego domu, ale i nas samych, pokazując nasze osobowości, upodobania, gust. Jednym z elementów, który może w tym pomóc jest dywan do salonu, który jest wprost doskonałym sposobem na to, by pokazać charakter domowników. Zobaczcie sami, czego można dowiedzieć się za pomocą tego wyjątkowego dodatku!

Dywan do salonu – przedmiot pożądania

dywany do salonu

fot. KOLA Studio Wizualizacje Architektoniczne - Mieszkanie pokazowe

Dywan do pokoju dziennego to dla wielu osób synonim elegancji oraz rzecz wprost niezbędna. Niektórym, zwłaszcza zaś osobom ze starszego pokolenia, trudno wyobrazić sobie salon bez dywanu. Nieważne, czy będzie to dywan z krótkim włosiem, czy może inny, nowoczesny. Najważniejsze, by znalazł się on w centrum uwagi, godnie prezentując się na podłodze. A jako że jest to przedmiot ozdobny, bez którego wiele osób nie może się obejść, dlatego też jego powodzenie jest tak duże! Powodów, dla których warto mieć dywan jest z resztą całkiem sporo, a najważniejsze z nich przedstawimy w kolejnym paragrafie.

Dlaczego warto mieć dywan?

modne dywany do salonu

fot. Katarzyna Rudak - Architektura Wnętrz - Projekt wnętrza mieszkania w nowoczesnym stylu

Poza jedną z niezaprzeczalnych zalet, jaką jest funkcja estetyczna dywanu, to nie jedyny argument przemawiający za jego posiadaniem. Ten element dekoracyjny, jak rzadko który, potrafi nadać wnętrzu odpowiedniego wyglądu, kształtu i głębi, wydobywając to, co najpiękniejsze i najcenniejsze w danym stylu. To jednak nie koniec. Dywan znakomicie ociepli wnętrze, dzięki czemu będzie ono przytulniejsze i milsze, a nawet ogrzeje stopy. To również sposób na wygłuszenie kroków! Jeśli chcecie, by pod stopami było miękko, miło i przyjemnie, a jednocześnie cicho, dywan to rozwiązanie stworzone dla was i waszego salonu!

Modny dywan do wnętrza

Wiadomym jest, że inny dywan będziemy potrzebować do pokoju dziecięcego, a inny do salonu. Dzisiejszy duży wybór pozwala, by dobrać dywan idealny do danego wnętrza, i to niezależnie od stylu w jakim zostało ono urządzone. Dywan do pokoju dziennego wybierzcie pod kątem stylu całego salonu. Pamiętajcie, że z mody dawno wyszły już „tureckie” dywany, które gościły w domach w czasach PRL-u. Dziś szczególnie mile widziane są dywany o nowoczesnym wzornictwie, z motywami geometrycznymi, czy te przypominające obrazy impresjonistów! Wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Miejsce idealne dla dywanu

Zazwyczaj kupując dywan do salonu, widzimy go w konkretnym miejscu – pomiędzy kanapą, a stolikiem kawowym. Część dywanu powinna znajdować się pod meblami wypoczynkowymi, tak by nogi kanapy oparte były o nasz dywan. Dotyczy to przede wszystkim małych salonów i małych gabarytowo dywanów. Jeśli dysponujecie dużym salonem, a co za tym idzie proporcjonalnie większym dywanem, wówczas warto wyeksponować go w bardziej znaczący sposób. Pamiętać jednak warto, że w małych wnętrzach zbyt duży dywan może spowodować wizualne pomniejszenie całego pomieszczenia. Dlatego dywan kupujcie z rozwagą!

Jak wybrać odpowiedni dywan do salonu?

Stojąc przed koniecznością wyboru dywanu, (a w końcu jest to rzecz, którą kupuje się na dłużej), musicie dobrze przemyśleć, jak będzie on wyglądał. Przy waszym wyborze kierujcie się nie tylko wyglądem dywanu i jego designem, choć oczywiście jest to szalenie istotny element. Swoją uwagę skierujcie jednak na kilka innych aspektów.

Ważne są tu – wielkość dywanu do salonu, która musi być odpowiednio dopasowana do wielkości samego salonu, w dalszej kolejności pod uwagę weźcie układ wnętrza, a także meble, które się w nim znajdują. Obecnie dużym powodzeniem cieszą się małe dywany, które świetnie wkomponować można pomiędzy stolik kawowy, a kanapę.

Zdjęcie główne - Perfect Space - Sweet Home Warsaw

Nieprzemijająca moda wnętrzarska – dywan do salonu
Ocena: 5.0 Głosów: 2

Tagi

comments powered by Disqus