Metamorfoza apartamentu w Helsinkach

Metamorfoza apartamentu w Helsinkach

Kategorie: Architektura, Wnętrza

Bulevardi 1 – w przeszłości siedziba banku i firmy ubezpieczeniowej zlokalizowana w Helsinkach, w Finlandii, przeszła totalną metamorfozę dzięki firmie architektonicznej Sukkonen + Partners.

Ten przestronny apartament o powierzchni 2368 metrów kwadratowych należy do młodej, zapracowanej pary marzącej o nowoczesnym, oryginalnym wnętrzu, które odzwierciedlałoby ich styl życia.

Najważniejsze wyzwanie w trakcie procesu renowacji stanowiło usunięcie grubych, stalowych drzwi prowadzących w przeszłości do banku. Architekci postanowili usunąć je, wycinając kawałek po kawałku, co było niezwykle pracochłonnym, aczkolwiek niezbędnym procesem.

Finalnie udało się uzyskać przyjazną, intymną, nowoczesną przestrzeń, bez nadmiernego ekscentryzmu. Połączenie naturalnych barw i oryginalnych tekstu umożliwiło nadanie wnętrzu osobistego charakteru. W apartamencie dominuje biel, czerń oraz odcienie szarości, dzięki czemu całość jest niezwykle przytulna. Jednym z najbardziej intrygujących elementów wnętrza jest imponująca, drewniana biblioteczka.

>>> Zobacz również: Key House 3 w Australii

Sukkonen + Partners to firma architektoniczna powstała w 2008 roku w Finlandii. Zajmuje się ona realizacją projektów zarówno komercyjnych, jak i skierowanych do prywatnych klientów. W portfolio firmy znaleźć można zróżnicowane realizacje takie, jak hotele, restauracje, biura czy sklepy.

styl skandynawski

skandynawski styl

kuchnia w stylu skandynawskim

styl skandynawski

styl skandynawski

przedpokój w stylu skandynawskim

styl skandynawski

czarna łazienka

Architekci: Sukkonen + Partners
Lokalizacja: Helsinki, Finlandia
Powierzchnia użytkowa: 219,9 m2
Via: Freshome.com

Metamorfoza apartamentu w Helsinkach
Ocena: 5.0 Głosów: 1
comments powered by Disqus