Meble z palet i wszystko, co o nich wiedzieć musicie

Meble z palet i wszystko, co o nich wiedzieć musicie

Modne i świetnie wyglądające meble z palet to hit ostatnich kilku sezonów we wnętrzarstwie. Nic dziwnego. Poza walorem estetycznym, jaki niezaprzeczalnie posiadają, są one wyjątkowo funkcjonalne, a zatem świetnie sprawdzają się w przypadku użytkowników, poszukujących ładnych, praktycznych i prostych rozwiązań. Jeśli jesteście zainteresowani zakupem takich właśnie mebli, zapraszamy do lektury. Podpowiemy, gdzie idealnie sprawdzają się meble z palet i jak można ciekawie je wykorzystać. Znajdziecie tu inspiracje i mnóstwo ciekawych pomysłów, które pomogą wam urządzić wasze wnętrza lub ogrody.

Zobacz - Wygodna sypialnia w stylu skandynawskim

Skąd wziąć meble z palet?

Najprostszym rozwiązaniem, jeśli poszukujecie mebli z palet jest zakup gotowych propozycji, które obecne są w wielu sklepach. Dziś znaleźć można mnóstwo ciekawych mebli do kuchni, salonu, czy ogrodu, które pomagają urozmaicić wygląd każdego wnętrza. Jednak jeśli marzy wam się mebel oryginalny, który dopasowany będzie do waszych potrzeb, meble takie możecie wykonać własnoręcznie. I nie będziecie potrzebować super zdolności stolarskich do wykonania takich mebli. Ograniczają się one głównie do ciekawego pomysłu w jaki sposób można wykorzystać paletę.

meble z palet

Do wyboru, do koloru…

Jeśli zamierzacie stworzyć oryginalne meble z palet, weźcie pod uwagę kilka istotnych elementów. Po pierwsze gdzie stanąć ma wasz wymarzony mebel. Po drugie, jak ma wyglądać. Ważny jest więc nie tylko ostateczny wygląd mebli z palet, ale i ich rozmiar. Dlaczego to tak istotne? Bo pod rozmiar swojego mebla dobrać możecie odpowiedni rozmiar palety. A te występują w kilku różnych wymiarach, poczynając od najpopularniejszych 1200 x 800 x 144 milimetry, na całkiem małych – 800 x 600 x 144 mm. Dobrze przemyśleć takie informacje zawczasu, bo inne palety potrzebować będziecie do zrobienia łóżka, a inne na stolik kawowy.

Co z wykończeniem?

Meble z palet można w bardzo łatwy sposób wykończyć. Wystarczy użyć farby, a mebel nabierze zupełnie nowego wymiaru i wyglądu. W zależności od charakteru mebla i stylu w jakim urządzono wnętrze, czy ogród, użyć można farbę kryjącą lub też farbę przejrzystą. Efekt, jaki uzyska się malując powierzchnię takiego mebla może całkowicie zaskoczyć.

Przykłady mebli z palet

Istnieje cała gama mebli, które wykonać można z palet. Jako że można wykorzystać je do najróżniejszych pomieszczeń i wnętrz, ich różnorodność może zadziwić.

Zdjęcia - mess architects - projekt wnętrza mieszkania w Łodzi

ZapiszZapisz
Meble z palet i wszystko, co o nich wiedzieć musicie
Ocena: 5,0 Głosów: 3

Tagi

comments powered by Disqus