Magiczny kurort - Finn Lough Resort Spa w Irlandii

Magiczny kurort - Finn Lough Resort Spa w Irlandii

Kategorie: Architektura

Jak każdy doskonale wie, wszystkie tęcze kończą się w Irlandii. I jak wiadomo na drugim końcu tęczy leży garnek złota strzeżony przez uważnego skrzata. Zamień krasnoludka na wejście do kurortu a garnek złota na SPA, a znajdziesz na końcu tęczy pomysł na magię związaną ze spędzeniem kilku dni w Finn Lough. Jest tu magiczny kurort – Finn Lough Resort SPA.

Magiczny kurort wyłaniający się z mgły

Magiczny kurort

Przy odrobinie szczęścia, podróżnika przywita dzień, nieśmiało przebijającym się przez mgłę słońcem. Odsłoni ono wyłaniając się zza mgły drzewa, które przez kilka chwil można pomylić z nadciągającymi olbrzymami stojącymi nieruchomo. W miarę opadania mgły z krajobrazu wynurza się jezioro, ukazują się wzgórza wyznaczające krajobraz i ściany budynku składające się na SPA. Są one efektem twórczego eksperymentowania zastosowanego do tego sześcianu z jego biodrowym dachem, który zainspirował kompozycję różnych jego elementów.

Konstrukcja budynku

Część zewnętrzna budynku jest pokryta blachą falistą, której specjalna obróbka ma na celu szybsze starzenie. Z obecnego złotego odcienia stanie się w  przyszłości brązowawym kolorem, który będzie łatwo zintegrowany z otaczającymi drzewami. Boki sześcianu, które zostały przeprojektowane wewnątrz, są pokryte palonym drewnem, przyczyniając się do ukrycia budynku w obrębie otaczającej je natury. Organizacja, kolor i oświetlenie każdej przestrzeni są różne i specyficzne, odzwierciedlając terapeutyczną osobowość każdej z tych przestrzeni.

Magiczny kurort

Magiczny kurort

Magiczny kurort

Studio projektowe: Luis Rebelo de Andrade
Lokalizacja: Leggs, Enniskillen BT93 2BX, Wielka Brytania
Powierzchnia: 102 m2
Rok projektu: 2017
Zdjęcia: Joao Guimaraes

Via: https://www.archdaily.com/893516/finn-lough-resort-spa-luis-rebelo-de-andrade

Magiczny kurort - Finn Lough Resort Spa w Irlandii
Ocena: 5.0 Głosów: 3

Tagi

comments powered by Disqus