Hover House w Australii

Hover House w Australii

Kategorie: Architektura

Studio architektoniczne Bower Architecture to autorzy projektu rezydencji Hover House znajdującego się w Mt. Martha, w Australii. Klientom zależało na domu, który zapewniłby mieszkańcom poczucie prywatności, możliwość relaksu oraz zbudowanym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Projektantom udało się stworzyć obiekt gwarantujący klientom oraz ich rodzinie i przyjaciołom przytulną, funkcjonalną przestrzeń przez okrągły rok, bez względu na warunki atmosferyczne. Przesuwne drzwi oraz drewniane ekrany umożliwiają otwieranie i zamykanie poszczególnych pomieszczeń w zależności od tego, czy zależy nam w danym momencie na prywatności czy otwartej, wspólnej przestrzeni. Prywatność zapewnia mieszkańcom także centralny, wewnętrzny dziedziniec, łączący ze sobą wszystkie kluczowe pokoje.

Efektowny, a zarazem przytulny wygląd nadają całości zastosowane materiały najwyższej jakości – błyszczące, betonowe podłogi oraz drewniane okleiny. Specjalna, pasywna wentylacja oraz kominek zaprojektowane zostały w taki sposób, by dom zużywał jak najmniejszą ilość energii. We wnętrzu dominuje biel, czerń oraz odcienie brązu i beżu.

Bower Architecture to studio architektoniczne założone w 2005 roku w Melbourne przez Annę Dutton oraz Jade Vidal. Firma realizuje zarówno projekty dla klientów prywatnych, jak i instytucjonalnych.

Hover House w Australii

Hover House w Australii

Hover House w Australii

Hover House w Australii

Hover House w Australii

Architekci: Bower Architecture
Lokalizacja: Mt. Martha, Australia
Via: Contemporist.com

Hover House w Australii
Ocena: 0 Głosów: 0

Tagi

comments powered by Disqus