Chair Green według projektu Javiera Mariscala

Chair Green według projektu Javiera Mariscala

Kategorie: Design

Minimalizm oraz ekologiczność to ostatnimi czasy jedne z najczęściej eksploatowanych trendów we nowoczesnym designie. Przykładem połączenia obu tych kierunków jest projekt krzesła Chair Green. Proste w swej formie a przy tym wyprodukowane w 100% z nadających się do recyklingu materiałów siedziska zaprojektowane zostały przez jednego z czołowych współczesnych designerów - Javiera Mariscala.

Projekt krzeseł Chair Green powstał nie tylko z chęci poprawy jakości życia ich użytkowników, lecz również ze świadomości potrzeby ochrony naszej planety. Warto dodać, że produkcja ów mebli odbywa się zgodnie z wytyczną Ecodesign Management System ISO 14006. Podlegające recyklingowi produkty wytworzone zostały w 100% z odnawialnych materiałów. Ich producent, działająca od 1973 roku firma Mobles 114 z Barcelony, zaprezentowała ów propozycję szerokiej publiczności podczas targów meblowych Salone Internazionale del Mobile 2011 w Mediolanie.

Jak już to zostało wspomniane wyżej, Chair Green powstały z odnawialnych materiałów – są to pochodzące z recyklingu skrawki plastiku tworzące siedzisko i tył mebla oraz drewno lub metal w jego podstawie. Zastosowanie takich a nie innych ekologicznych surowców oznacza, że chociaż wszystkie egzemplarze są w tym samym, ciemnoszarym kolorze, każdy z nich jest nieco inny. Pomimo nieco surowego wyglądu, krzesła wyróżniają się wysoką ergonomicznością uzyskaną dzięki zastosowaniu wielobocznej geometrii siedziska. W celu złagodzenia tekstury krzesła została ona starannie wygrawerowana. W ten sposób uzyskano stosunkowo miękkie (biorąc pod uwagę wykorzystane materiały) i wygodne siedzisko.

W przypadku projektu Javiera Mariscala idea zrównoważonego designu oraz funkcjonalności idealnie łączą się z ciekawym designem. Omawiane meble są proste w formie, dzięki czemu pasować będą do wielu typów pomieszczeń o różnym przeznaczeniu. Solidne wykonanie wraz z minimalistyczną formą powinno spełnić oczekiwania miłośników nowoczesnych, pozbawionych zbędnych detali aranżacji. Producent stworzył Chair Green przede wszystkim z myślą o zastosowaniu w miejscach publicznych takich jak biblioteki, szkoły czy też w branży hotelarskiej. Patrząc na omawiany tutaj produkt można bez wątpienia stwierdzić, że Javierowi Mariscalowi w pełni udało się zrealizować podstawowe założenia firmy Mobles 114, tj. stworzyć wysokiej jakości produkt o możliwie minimalnym oddziaływaniu na środowisko naturalne.

Chair Green

Chair Green

Chair Green

Chair Green

Chair Green

Chair Green

Chair Green

Nazwa projektu: Chair Green

Projektant: Javier Mariscal

Producent: Mobles 114

Przeznaczenie: komercyjne

Data powstania projektu: 2011 rok

Via: design-milk.com

Chair Green według projektu Javiera Mariscala
Ocena: 0 Głosów: 0
comments powered by Disqus