Wymyślony jako potomstwo kolaboracji między izraelskim Producks Design Studio a Miką Baar – projektantką tekstyliów, w Seriach Świetlnych Ori zastosowany został specjalny druk, który dostarcza formy i wewnętrznej struktury sprawiającej, że projekt zagina się, co tworzy powiązanie z zastosowanym przez twórców wzorem.
We wcześniejszych projektach Producks Design Studio również da się zauważyć podobne tendencje w postaci drukowanych tekstylnych wzorów. W najnowszym dziele stopień oświetlenia stworzony został na zasadzie nowej typologii, gdzie geometryczne kształty na wzór chmur mogą być produkowane w identycznym kształcie. Serie Świetle Ori to także ukłon w stronę użytkowników, którzy zyskują szansę na ingerowanie w ostateczny kształt projektu. Otrzymują oni zatem produkt nieustannie zmieniający swoją formę.
W zależności od tego, czy sprzęt jest włączony czy wyłączony, zagięcia tworzą specyficzne oświetlenie otoczenia, dostarczając różnorodność odmiennych barw i odcieni przez puste przestrzenie w strukturze. Całość projektu to lampa wisząca, lampa podłogowa i lampa na stół. Wszystkie elementy stworzone są ze zbliżonych do siebie form nieco przypominających poduszki. Jeżeli niezbędna jest wymiana żarówki, wystarczy rozsunięcie ukrytego wewnątrz zamka.
Producks Design Studio to, jak mówią sami twórcy, studio unikalne. Ich praca podzielona jest na dwie główne sekcje. Pierwsza z nich to współpraca z klientami, rozwój ich produktów od fazy początkowej, aż do samego końca. Druga natomiast, to rozwój mebli, które twórcy tworzą w charakterze eksperymentu, łamania technologicznych i estetycznych barier.
Mika Baar to studio tekstyliów i projektowania wzorów mające swoją siedzibę w Tel Avivie. Zakres działalności obejmuje tekstylia 3D oraz produkty bazujące na tekstyliach wykonane w różnorodnych techinkach druku. Jej projekty wykorzystywane są zarówno jako element wystroju wnętrz, jak i projektów związanych z modą. Mika współpracuje z szeregiem projektantów dostarczając zarówno pojedyncze serie jej produktów, jak i ilości niezbędne do produkcji masowej.
Architekt: Producks Design Studio, Mika Baar
Rok ukończenia: 2012
Via: www.designboom.com