Instalpol inż Marcin Piekarski ID: 683

Odwiedzin: 1453

Firma INSTALPOL którą kieruje działa samodzielnie, na Bielskim rynku, od 1986 roku. Przez pierwsze lata wykonywaliśmy wyłącznie dokumentację projektową w branży instalacji i sieci sanitarnych z zakresu zarówno instalacji wewnętrznych takich jak projekty wod-kan, centralne ogrzewanie, wentylacja mechaniczna czy projekty gazowe jak i sieci uzbrojenia zewnętrznego. Opracowywaliśmy także projekty urządzeń technicznych takich jak kotłownie, węzły cieplne i wentylatorownie.

Z początkiem lat dziewięćdziesiątych poszerzyliśmy działalność o wykonawstwo instalacji sanitarnych. W tym samym też czasie nawiązaliśmy, trwającą po dziś dzień, współpracę z firmą EWFE-Polonia będącą oddziałem założonej i prowadzonej przez Pana Güntera Schlagowskiego firmy EWFE z Bremen. Już na początku lat 90-tych realizowaliśmy ogrzewania podłogowe i stosowaliśmy kotły kondensacyjne a trochę później kolektory słoneczne. Współpracujemy z liczącymi się firmami w branży instalatorskiej takimi jak: MHG, EWFE, MAN, PAUL, GIACOMINI, MENERGA i innymi. Przy projektowaniu wykorzystujemy licencjonowane oprogramowanie inżynierskie jak również narzędzia do wspomagania projektowania z rodziny AutoCAD. Wszystkie stosowane przez nas programy posiadają legalne licencje.

W połowie lat dziewięćdziesiątych firma nabrała wielopokoleniowego, rodzinnego charakteru wraz z rozpoczęciem aktywności zawodowej przez Marcina Piekarskiego. Od tego czasu aż po dzień dzisiejszy trwa intensywna, rodzinna współpraca, której zaletą jest połączenie nieprzeciętnego doświadczenia z wiedzą inżynierską i maksymalnym zaangażowaniem w każdy realizowany projekt.