Wiosenne dekoracje na okna, które odmienią każde wnętrze

Wiosenne dekoracje na okna, które odmienią każde wnętrze

Kategorie: Architektura, Salon, Wnętrza

Okno to jeden z ważniejszych elementów każdego wnętrza, dzięki któremu każdy kto ma okazję przebywać w pomieszczeniu cieszyć może się widokami i łapać wpadające światło słoneczne. Jest więc ono symbolem wyjścia naprzeciw światu, ale i elementem, dzięki któremu pomieszczenie jest odpowiednio nasłonecznione, a co za tym idzie przyjemniejsze w użytkowaniu, i oczywiście piękniejsze. Jak na tak bardzo ważną część domu, przykładamy do okien bodaj najmniej uwagi. Okno ma być w mniemaniu większości czyste, tak by można było bez problemu przez nie spoglądać na świat. Tymczasem odpowiednio dobrane dodatki do okna sprawią, że pomieszczenie wyglądać będzie zupełnie inaczej. Zobaczcie sami, zwłaszcza że okazja jest ku temu idealna. Przedstawiamy wiosenne dekoracje na okna, które odmienią dosłownie każde wnętrze.

Powrót firanek!

Wiosenne dekoracje na okna

fot. Studio Potorska - Letnie studio w Gdyni

Od dobrych kilku sezonów firanki były wypierane z okien, a ich miejsce zajmowały innego rodzaju elementy zasłaniające wnętrze przed niechcianymi spojrzeniami osób z zewnątrz. Modne stało się również posiadanie niczym nieprzesłoniętego okna, które pozwalało na nieskrępowane obserwowanie świata i podziwianie przyrody.

Ten sezon to jednak wielki come back firanek. Wiosenne dekoracje na okna nie stronią od wykorzystywania firanek do ozdabiania wnętrza. Szczególnie modne na wiosnę są firanki lekkie, które swoją delikatnością świetnie wpasowują się w roku pełną ciepła i przyjemności. Wiosenne firanki w oknach to przede wszystkim firanki gładkie, które pozbawione są nadmiaru ozdób. Dzięki temu zachowany zostaje swoisty minimalizm, dzięki czemu wnętrze, a szczególnie okno wygląda zwiewnie, lekko i bardzo gustownie.

Zasłony, które stanowią wiosenną dekorację okna

dekoracje wiosenne na okna

fot. Arte Dizain Sopot - Dom w Mechelinkach

Powieszenie zasłon to zdecydowanie rzadziej wykorzystywany sposób przyozdobienia okna. O ile odnotowuje się dość gwałtowny powrót do firan, o tyle zasłony są dziś nieco passe. Niemniej jednak chętnie widziane są w niektórych wnętrzach, zwłaszcza tych urządzanych w stylu klasycznym, czy nawet retro. Najlepszym pomysłem na wiosenne zasłony to wybór zasłon o delikatnych, pastelowych kolorach. Chętnie sięga się również po zasłony kolorowe, które przywoływać będą na myśl wiosenne barwy i piękno wiosennej przyrody.

Rolety, żaluzje, plisy

ozdoby wiosenne na okno

fot. Perfect Space - Urok naturalnego drewna

Wiosna to taka pora roku, która sprawia, że większość z nas nabiera sił i ochoty do życia. To również pora idealna na rozmaite zmiany, w tym i zmiany w aranżacji wnętrz. Doskonałym pomysłem będzie więc zaopatrzenie się w modne w sezonie wiosennym rolety, czy plisy. Dzięki takiemu wyborowi do wnętrza wpadnie ożywczy duch nowoczesności, bowiem zarówno rolety, plisy, jak i żaluzje są elementami stanowiącymi obecnie najmodniejsze wiosenne dekoracje na okna. Chcecie, by wasz dom wyglądał modnie, pora na wymianę starych rolet na nowe lub też zamontowanie żaluzji pasujących swoim wyglądem do wystroju wnętrza.

Ozdoby na parapecie

ciekawe dekoracje okien

fot. ZAWICKA-ID - Dwupoziomowe po remoncie

Każde okno wyglądać będzie naturalnie i pięknie, jeśli parapet przyozdobiony zostanie za pomocą roślin. Dzięki pięknym doniczkom z kwiatami oraz zadbanym roślinom, okna wyglądać będą modnie i ponadczasowo. Tego rodzaju ozdoba nigdy się nie nudzi, a zwolennicy roślin doniczkowych wprost nie wyobrażają sobie życia bez tego rodzaju wiosennej dekoracji na okna. Jeśli więc kochacie rośliny, musicie koniecznie za ich pomocą przyozdobić własne okna.

Zrób to sam, czyli naklejki i różne wiszące gadżety

Tego typu ozdoby szczególnie sprawdzają się w pokojach dziecięcych. Warto pomyśleć o rozmaitych naklejkach, girlandach, etc., które na wiosnę można przygotować samemu. Pokój dziecięcy nie jest oczywiście jedynym możliwym miejscem do zastosowania. Girlandy i naklejki można zastosować w oknach w całym domu, zwłaszcza zaś z okazji rozmaitych świąt, które mają miejsce wiosną, choć można zrobić to i bez większych okazji. Ot, po prostu z sentymentu, dla zachcianki, dla nietypowej ozdoby. Będzie z pewnością oryginalnie i pięknie.

Wiosenne dekoracje na okna, które odmienią każde wnętrze
Ocena: 5.0 Głosów: 4

Tagi

comments powered by Disqus