Widawscy Studio Architektury: energetyczny apartament w żywych kolorach

Widawscy Studio Architektury: energetyczny apartament w żywych kolorach

Kategorie: Architektura, Wnętrza

Widawscy Studio Architektury jest stosunkowo młodym, bo powstałym w 2008 roku biurem projektowym, lecz jego założyciele - Katarzyna i Tomasz Widawscy, szybko zdążyli zaprezentować się jako pełni pasji i utalentowani twórcy. Potwierdzeniem tych słów jest z pewnością jedna z ich ostatnich realizacji – pełne żywych kolorów i wesołych akcentów mieszkanie na warszawskim Mokotowie.

Klientom Katarzyny i Tomasza Widawskich zależało przede wszystkim na efekcie wielofunkcyjnej przestrzeni, gdzie rodzina mogłaby wspólnie spędzać czas. Zgodnie z tymi założeniami, powstała strefa dzienna o otwartej, pełnej świata przestrzeni. Jedynie umowna granica wyznacza poszczególne strefy tj. miejsce do pracy, hol, kuchnię i salon. Takie rozwiązanie wykreowało poczucie swobody i pozwoliło funkcjonalnie zaaranżować wnętrze mieszkania. Płynne przenikanie się obszarów o różnym przeznaczeniu tworzy spójną, a przy tym oryginalną całość.

W całym mieszkaniu króluje kolor biały, który świetnie komponuje się z ciepłą, naturalną podłogą z jasnego drewna. Klasyczne wykończenie ścian i posadzki nie jest w żadnym wypadku nudne, a to dzięki rozmaitym akcentom i dodatkom o ciekawych formach i przykuwających uwagę kolorach.

Kuchnia nabrała specyficznego charakteru za sprawą żółtych wiszących szafek, ten sam kolor, po części w połączeniu z niebieskim, przykuwa uwagę także w salonie (półka w białym regale, kolisty dywan, lampy, siedziska oraz różne dopełniające całości drobiazgi). Na uwagę zasługuje też kolorowa fototapeta w pasy, która została zaprojektowania specjalnie do mokotowskiego mieszkania. Uwagę przyciąga też tapeta z szarymi napisami, którą została wyłożona ściana od kuchni aż po przedpokój.    

Również inne pomieszczenia utrzymane są w podobnym klimacie oraz kolorystyce. Jednym z najbardziej energetycznych wnętrz jest łazienka z zielonymi płytkami i ciekawym graficznym motywem. W pokoju dziecięcym również dominuje biel, którą przełamuje kolorowa tapeta oraz kolorowe dodatki i meble (półki, plastikowe pudełka, dywan, łóżko, stolik z krzesełkami). W sypialni, która odbiega nieco stylistyką od reszty mieszkania, dominują jasne, raczej chłodne kolory. Zamiast wyrazistych akcentów kolorystycznych, dominuje tu spokojny nastrój i delikatność, co niewątpliwie sprzyja odpoczynkowi i wyciszeniu.

Widawscy Studio

Widawscy Studio

Widawscy Studio

Widawscy Studio

Widawscy Studio

Widawscy Studio

Widawscy Studio

Widawscy Studio

Nazwa inwestycji: Mieszkanie - Warszawa

Typ: mieszkanie prywatne

Adres: Mokotów, Warszawa, Polska

Projekt: Widawscy Studio Architektury

Inwestor: prywatny

Powierzchnia: 90m2

Termin realizacji: 2012 rok

Zdjęcia: http://freshome.com  

Widawscy Studio Architektury: energetyczny apartament w żywych kolorach
Ocena: 5.0 Głosów: 1
comments powered by Disqus