Łazienka w stylu glamour w nowoczesnej odsłonie

Łazienka w stylu glamour w nowoczesnej odsłonie

Nawet jeśli urządza się łazienkę w stylach kojarzących się z przeszłością, nie uniknie się wniesienia w nie pewnych elementów, które nazwać można śmiało nowoczesnymi. Tak jest i w przypadku kiedy naszą intencją jest łazienka w stylu glamour, która posiadać będzie również elementy świadczące o nowoczesnym sposobie urządzenia wnętrza. Jak osiągnąć efekt, dzięki któremu łazienka posiadać będzie typowe elementy przynależące do stylu glamour, a jednocześnie zachowa rys nowoczesności? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w tym artykule.

Nowoczesna łazienka w stylu glamour – jak osiągnąć taki efekt?

Myśląc o nowoczesnej łazience w stylu glamour przede wszystkim należy pomyśleć, jakie elementy sprawią, że będziemy mieli do czynienia właśnie z takim stylem? Przede wszystkim zadbać trzeba o połączenie elegancji i takich właśnie dodatków ze strojnością, co w efekcie da ładne, bogate wyposażenie, pełne szyku i bogatych elementów. Najlepiej jest zatem wykorzystać połyskujące powierzchnie oraz dodatki, stanowiące prawdziwą ozdobę łazienki, czy salonu kąpielowego.

Zobacz również jak urządzić sypialnię w stylu glamour?

Planowanie wyposażenia wnętrza

Łazienka w stylu glamour w odsłonie nowoczesnej powinna zostać wyposażona w meble o błyszczących powierzchniach. Odpadają więc wszelkie matowe fronty szafek, które wymienić należy na szafki lakierowane, dzięki którym łazienka wyglądać będzie elegancko i stylowo. Świetnie sprawdzają się w tym przypadku meble w kolorach klasycznych, a zatem w bielach oraz czerniach, choć ostatnio furorę robią i czerwone łazienki, które urzekają swoją oryginalnością i odwagą. Niezależnie jednak od wybranego koloru, jedno jest pewne – łazienki w stylu glamour zachwycają swoim nieprzeciętnym wyglądem.

Dodatki, które tworzą charakter łazienki

łazienka glamour

fot. maKa architekci - Glamour łazienka

Choć dziś niemodne jest już zbyt zdobne dekorowanie łazienki, nawet w stylu glamour, pamiętać jednak należy, iż kwintesencją tego stylu jest właśnie owa zdobność. Ważne jest jednak, by umiejętnie ją wyważyć. W łazience w stylu glamour w nowoczesnej odsłonie warto zatroszczyć się o dodatki typu zdobne lampy (np. kryształowe), czy lustra z ozdobnymi ramami, które ładnie upiększą łazienkę. Warto pomyśleć też o zdobnych klamkach w meblach łazienkowych, czy inspirujących dekoracjach na ścianach. W roli wspomnianych ściennych dekoracji można zastosować ozdobne płytki ceramiczne, a nawet wodoodporne ozdobne tapety, które będą pięknie wkomponowywały się w całość wystroju i wnętrza, tworząc jednolitą kompozycję.

Warto pamiętać podczas aranżowania wnętrza w nowoczesnym glamour, by dodatki stanowiły mocny punkt, wokół którego skupi się pozostała aranżacja. Jeden dobrze dobrany dodatek może sprawić, że wnętrze wyglądać będzie stylowo i niepowtarzalnie.

Ważne jest światło
Łazienka w stylu glamour

fot. 3XEL ARCHITEKCI - NOWOCZESNY GLAMOUR

Ostatnim z elementów, o którym koniecznie należy wspomnieć, jest odpowiednie oświetlenie łazienki. To istotne, zwłaszcza w przypadku łazienki glamour, która musi być efektowna i pełna błyszczących aranżacji. Tylko dzięki dobraniu oświetlenia możliwe jest stworzenie odpowiedniego klimatu w łazience, które sprawi, że łazienka wpasuje się w nowoczesny styl glamour. Warto zadbać o przytłumione światła, które zostaną ozdobione pięknymi kryształowymi lampami. Dobrze jest pomyśleć o podświetlanych półkach, chociażby za pomocą taśm LED. Podobnie dobrze wyglądać będzie dodatkowe oświetlenie lustra.

mała łazienka glamour

fot. OPORSKA.COM - Pomorska 9

Zdjęcie główne - Arte Dizain Sopot - Mieszkanie w Gdyni

Łazienka w stylu glamour w nowoczesnej odsłonie
Ocena: 5.0 Głosów: 5

Tagi

comments powered by Disqus