Luxum - Galeria Wnętrz Kreatywnych ID: 602

Odwiedzin: 8675

Jak urządzić małą łazienkę by wykorzystać przestrzeń do maksimum?

Data: 23 Luty 2016

Projektując małą łazienkę często popełniamy te same błędy. Zestawiamy ze sobą przypadkowe elementy tak, aby zmieściły się na małej powierzchni. Zazwyczaj prowadzi to do nieładu. Trzeba pamiętać, że łazienka to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, a co za tym idzie musi być ona wygodna i funkcjonalna. Na co warto zwrócić uwagę?

Przede wszystkim kolor.

Właściwy dobór kolorystyki to jeden z najistotniejszych, a zarazem najprostszych sposobów na małą przestrzeń, nie tylko w łazience. Wprowadź do swojego wnętrza delikatne jasne barwy. Pozwolą one optycznie powiększyć pomieszczenie. Jasne kolory świetnie sprawdzą się zarówno na podłogach jak i ścianach. W łazience idealnym materiałem na ściany czy podłogi będą płyty z betonu architektonicznego. Warto wybrać te w jasnych barwach takich jak biel, siwa biel czy biel saharyjska. Ważny jest także format wybranych płyt. W małej łazience starajmy się wybierać te o mniejszych rozmiarach jak np. 60x30 cm. Beton architektoniczny o strukturze włoskiego trawertynu nada lekkości małej przestrzeni w łazience.

Wyposażenie sanitarne - pytanie jakie?

Na rynku jest wiele firm oferujących wyposażenie sanitarne do małych łazienek. Wybór jest tak ogromny, że czasem ciężko jest nam podjąć decyzje i wyszukać produkty, które będą do siebie pasowały, a co najważniejsze, żeby wszystkie pomieściły się na małej powierzchni. Szukając idealnego wyposażenia wnętrz często tracimy nerwy, czas i chęci do dalszego urządzania.

Jest na to świetne rozwiązanie - krakowska manufaktura Luxum. Teraz projektowanie małej przestrzeni może być bardzo proste. Poprzez dopasowanie wymiarów wyposażenia sanitarnego do wymiarów łazienki mamy możliwość idealnie zaplanować przestrzeń. Jak? Manufaktura Luxum wytwarza wyposażenie sanitarne na indywidualny wymiar, a co za tym idzie każdy element będzie do siebie pasował idealnie. Projektanci Luxum doradzą jaki wymiar i kształt powinna mieć umywalka, brodzik czy wanna, aby były ona funkcjonalna, a zarazem piękna dla oka. Tę możliwość dają nowoczesne technologie i materiały, wykorzystywane przez Luxum. Umywalki, brodziki i wanny wytwarzane są z najwyższej jakości materiałów kompozytowych. Produkty są miłe i ciepłe w dotyku, a co najważniejsze w pełni chemoodporne. Stosowane materiały pozwalają na wyprodukowanie elementów wyposażenia sanitarnego w określonym rozmiarze, kształcie czy nawet kolorze.

Jeszcze nigdy urządzanie małej łazienki nie było takie proste.