Sposoby na stworzenie komfortowego domu

Sposoby na stworzenie komfortowego domu

Kategorie: Architektura, Wnętrza

Przytulny dom kojarzy się większości z nas z niewielkim domem jednorodzinnym, najlepiej stojącym gdzieś na uboczu, w sporym oddaleniu od innych budynków. Cisza i spokój dokoła miałyby być wyznacznikiem przytulności samego budynku jednorodzinnego. Jednak od dawna odchodzi się od tego stereotypu, budując domy, których przytulność to nie tylko gabaryty, czy lokalizacja, a także odpowiednio wykończone wnętrza, dające maksimum odprężenia, relaksu oraz umożliwiające ukojenie nerwów, jak i szereg innych czynników, które mają kolosalne znaczenie na przytulność wymarzonego domu.

Lokalizacja

Choć miejsce, to nie wszystko, jednak dom jednorodzinny leżący w cichym i malowniczym miejscu, to połowa sukcesu. Przytulny dom stojący na brzegu lasu, z widokiem na piękne drzewa, to widok wprost wymarzony dla osób kochających przebywać na łonie natury.

dom jednorodzinny

fot. Dom w Magdalence - INSPACE Zuzanna Hekkelstrand

Albo dla odmiany dom w górach, z widokiem równie imponującym, co niezmierzonym, który przywołuje same pozytywne myśli.

dom w górach

fot. DOM W GÓRACH - BASK grupa projektowa

Idealnym miejscem na ulokowanie swojego domu może być też cicha wieś, działka nad morzem, itp. Istnieje tu naprawdę bardzo szeroki wachlarz możliwości. Wystarczy tylko dobrze rozejrzeć się wokół i wybrać odpowiednią działkę pod budowę.

Nowoczesny styl

Dom jednorodzinny urządzony i zbudowany w stylu nowoczesnym, to również dobry punkt wyjścia dla stworzenia przytulnego miejsca zamieszkania. Choć nowoczesność bardzo często kojarzy się z surowością i zimnymi wnętrzami, jednak nie zawsze ten właśnie model musi przenieść się na własny dom. Może okazać się bowiem, że dzięki różnorodnym koncepcjom, nawet dom urządzony w surowym stylu skandynawskim okaże się dzięki wprowadzeniu odpowiednich detali super przytulny.

Podobne wrażenie może sprawić dom elegancki, który z pozoru mógłby wydawać się zimny, jednak odpowiednio udekorowany stanie się miejscem przytulnym i komfortowym dla całej rodziny.

nowoczesny styl

fot. PROJEKT WNĘTRZ DOMU 125 m2 W POZNANIU- STUDIO MAC

Nie bójmy się elegancji w zestawieniu z nowoczesnością także w przypadku pokoju typowo dziecięcego. Ciekawe rozwiązania designerskie sprawiają, że możemy poczuć się niezwykle komfortowo, a jednocześnie urządzić pokój dziecka w stylu nawiązującym do reszty domu. Pokój zachowa dziecięcy i bardzo komfortowy wymiar, wyglądając jednocześnie bardzo spójnie z pozostałymi wnętrzami.

nowoczesny styl

fot. PROJEKT WNĘTRZ DOMU 125 m2 W POZNANIU - STUDIO MAC

Bibeloty, oświetlenie, dodatki

Nic tak bardzo nie nada intymności domowi, jak ulubione gadżety i bibeloty, które składają się na wyjątkową atmosferę i ognisko domowe.  To dzięki nim dom budził będzie ciepłe uczucia i prawdziwą przyjemność, a przebywanie w jego wnętrzu zapewni spokój i radość. To właśnie takie podejście sprawia, że posiadamy przytulny dom nie tylko z nazwy, ale w rzeczywistości. Świetnym sposobem na zaprojektowanie takiego komfortowego i wyjątkowego domu, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz stanowi też odpowiednio dobrane oświetlenie.

dom jednorodzinny

fot. Projekty domów - house 26 - Majchrzak Pracownia Projektowa

Już sam widok stylowo dobranego oświetlenia budzi przyjemne skojarzenia, zachęcając wprost do odwiedzin i do schronienia się w przytulnym gniazdku.

Jednym z elementów, które stworzą też niepowtarzalny klimat stanowi kominek. Posiadając go, automatycznie tworzymy w domu centrum, wokół którego toczyć będzie się życie domowe.

nowoczesny styl

fot. Projekt domu jednorodzinnego pod Wrocławiem - BoHome - projektowanie wnętrz Wrocław

Harmonia w stylu

Projektując przytulny dom, dużą rolę odgrywa harmonia. Taki dom wymaga, aby spójne ze sobą były takie elementy jak proporcje, kolorystyka, a nawet materiały z których powstał dom. Muszą one budzić przyjemne wrażenie i być miłe w odbiorze. Dom przytulny koniecznie musi zapewnić odpowiednią ilość potrzebnej przestrzeni dla każdego domownika, tak, by czuł się w niej bezpiecznie, wygodnie i liczyć mógł na odrobinę prywatności.

Nie zapomnijmy, iż tego rodzaju dom to również dom funkcjonalny, który doskonale spełnia swoją rolę oferując wygodę i komfort w codziennym funkcjonowaniu, a zatem posiada odpowiednią ilość sypialni, dość przestronną i widną kuchnię oraz odpowiednią ilość łazienek.

nowoczesna kuchnia

fot. Dom w Magdalence - INSPACE Zuzanna Hekkelstrand

Sposoby na stworzenie komfortowego domu
Ocena: 5,0 Głosów: 2

Tagi

comments powered by Disqus